Port rosocha

 

Wypożyczalnia Kajaków

Spływy kajakowe w Porcie Rosocha

Mazury uważane są za jeden z najpiękniejszych zakątków w Polsce. Wiele tysięcy ludzi rocznie przybywa w to miejsce na kajaki lub na wakacje po to, by delektować się widokiem majestatycznych jezior skąpanych w blasku słońca i otoczeniu zieleni. Spływy kajakowe Krutynią to doskonały sposób na relaks lub na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi innymi bliskimi osobami. Dlaczego warto wybrać się na kajaki na Mazurach? Dlaczego rzeka Krutynia jest tak znana kajakarzom?

Gdzie w Polsce warto udać się na kajaki?

Przeszukując najpiękniejsze polskie trasy kajakowe, nie można pominąć spływów rzeką Krutynią. To jeden z najpiękniejszych szlaków w całej Europie. Czysta woda i dopracowane pod każdym względem trasy sprawiają, że na spływ kajakowy Krutynią decydują się nie tylko dorośli, ale również zaciekawione i głodne przygód dzieci. To miejsce dostosowane do turystów i ich najróżniejszych oczekiwań. 

Dlaczego warto udać się na spływy kajakowe na Mazury?

Mazury to z pewnością najlepszy rejon, jeżeli chodzi o rozrywki tego typu. Zapaleni kajakarze są zgodni co do tego, że w tym miejscu można przeżyć swoją pierwszą, jak i setną przygodę na kajaku nie nudząc się ani przez moment. Krystalicznie czysta woda, przepiękne okolice rzeki Krutyni, słońce i przyjazna atmosfera sprawią, że spływ kajakowy stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Oto kilka powodów, dla których warto udać się na kajaki właśnie do naszej Agroturystyki Rosocha na Mazury:

Aktywny wypoczynek

Kajakarstwo to doskonała forma relaksu i sportu. Pokonanie dziennie kilku lub kilkunastu kilometrów kajakiem to często ogromny wysiłek, zwłaszcza dla osób, dla których sport to rzadkość. Osoby w kajaku muszą ponadto zachować czujność i omijać ewentualne przeszkody. Spływy kajakowe to świetna forma sportu i rekreacji przy jednoczesnym czerpaniu przyjemności z otaczającej roślinności!

Bliskość natury

Spływy kajakowe na Mazurach to przede wszystkim kontakt z naturą. Przepiękne lasy, krystaliczna woda, czy śpiew ptaków to jedynie nieliczne przyjemności, jakie związane są z kajakarstwem na Mazurach. W okolicach Krutyni nierzadko spotkać można rzadkie okazy ptactwa, które żeruje w okolicach rzeki, co bez wątpienia stanowi atrakcję dla turystów, a zwłaszcza miłośników ornitologii. 

Doskonała zabawa i niekończące się biesiadowanie

Wyjazd na Mazury do naszej Agroturystyki t nie tylko cisza i spokój oraz czerpanie przyjemności ze spływów kajakowych. To również biesiadowanie przy grillu, tańce i doskonała zabawa z przyjaciółmi. Po całym dniu wiosłowania można spędzić czas przy wzajemnych grach i zabawach. Do dyspozycji oprócz wymienionych wcześniej opcji mają Państwo również plażowanie, wyprawy rowerowe, czy wycieczki krajoznawcze! 

Kompleksowa pomoc i swobodna atmosfera

W naszej Agroturystyce oferujemy kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. U nas mogą skorzystać Państwo nie tylko z wypożyczenia kajaka, ale również z porad i wskazówek. Oferujemy szeroką ofertę sprzętu wodnego najwyższej jakości tak, aby podczas spływu mogli się Państwo poczuć komfortowo i bezpiecznie. To doskonały pomysł na urozmaicenie wakacji na Mazurach zarówno dla grup młodzieży, jak i rodzin z dziećmi. Każdy bez wątpienia znajdzie dla siebie coś miłego, a my zadbamy o to, aby pobyt u nas wspominali Państwo mile jeszcze bardzo długo!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasza agroturystyka od wielu lat stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym klientom. Proponujemy nie tylko kompleksową obsługę spływów kajakowych i ofertę dostosowaną zarówno dla początkujących, jak i dla amatorów, ale również komfortowe noclegi i gastronomię. Dzięki temu wakacje mogą stać się jeszcze przyjemniejsze. Oferujemy również indywidualne spływy oraz spływy grupowe dla grup szkolnych i wycieczek. W naszym ośrodku można poczuć prawdziwy dom i przyjazną atmosferę, co potwierdzają liczne pozytywne opinie naszym Szanownych Gości. Z dala od zgiełku miasta będą Państwo mogli wypocząć, zjeść pyszne jedzenie oraz cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. W skrócie oferujemy:

 • Wypożyczalnie sprzętu wodnego najwyższej jakości,
 • komfortowe pokoje o najwyższym poziomie czystości,
 • przepyszne dania,
 • doskonałą atmosferę,
 • fachową obsługę i pomoc.

Najpopularniejsze etapy spływów kajakowych jednodniowych:

 • Zgon – Rosocha – 19 km
 • Krutyń – Rosocha – 7 km,
 • Krutyń – Ukta – 14 km,
 • Krutyń – Nowy Most – 21 km,
 • Rosocha – Ukta – 7 km
 • Rosocha – Nowy Most – 14 km,
 • Rosocha – Iznota – 21km,

Ceny zaczynają się już od 40 zł/kajak jednoosobowy, 45zł/kajak dwuosobowy i od 60 zł/kajak trzyosobowy wraz z wyposażeniem (wiosła, podkładki do siedzenia, kamizelki asekuracyjne) i transportem!

Cena zależy od wybranej trasy.

DLA GRUP SZKOLNYCH I ZORGANIZOWANYCH WYSOKIE RABATY.

Zapewniamy opiekę ratownika.

Zapraszamy po więcej informacji do zakładki KONTAKT.

Kajaki

 • kajaki jednoosobowe – dwa modele,
 • kajaki dwuosobowe – osiem modeli,
 • kajaki trzyosobowe – dwa modele,
 • canoe trzyosobowe,
 • canoe czteroosobowe.

OFERTA SPECJALNA DLA GRUP!

Zadzwoń i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zaoferować:

602 520 177

 

 

W upalne dni przerwa w wioslowaniu, kąpiel, pyszna rybka. Polecam.

Bartłomiej Szatko

Świeże wędzone ryby.
Dobre piwo, świeże z kranu.
Miła obsługa.
Moim zdaniem najlepszy na tym odcinku Krutyni

sławomir arczewski

Sprzęt w bardzo dobrym stanie. Co rzadko dostawki w kajaku dla dodatkowego dziecka. Stanicy czysta i zadbana widać, że właściciela zależy. Jedzenie w stanicy rewelacja polecam szczególnie pierogi.
Wojtek Kostański

Super miejsce na splyw kajakowy po Krutynii oraz pyszne placuszki ziemniaczane za dyszke =)
Rafal Fks